zmywanie naczyń
fot. screen Youtube / DOST-ITDI

Jak się pozbyć tłustego osadu z naczyń? Możesz wypróbować ten domowy trik z wykorzystaniem produktu, który z pewnością masz w swojej kuchni.

Dla wielu osób, które nie mają w domu zmywarki, mycie naczyń to jedna z najbardziej znienawidzonych czynności wykonywanych w kuchni. Nic tak nie potrafi doprowadzać do frustracji, jak trudne do umycia, zatłuszczone garnki czy talerze. Zanim skorzystasz w tej sytuacji ze specjalistycznych preparatów czyszczących, spróbuj poradzić sobie w inny sposób. Domowe metody są niezastąpione podczas zmywania naczyń i z pewnością ułatwią to zadanie. Pozwolą zwalczyć wszystkie nieczystości – nawet te najbardziej uporczywe.

Jak domyć zatłuszczone naczynia?

Coraz częściej rozmaite detergenty zamieniamy na naturalne środki czyszczące. Tłuste garnki, sztućce czy talerze również można wyczyścić domową metodą. Poza tym jest to niedrogi i ekologiczny patent, po który jeszcze nie raz sięgniesz.

Wlej do naczynia 4 łyżki soku z cytryny i pół szklanki octu jabłkowego, a następnie wymieszaj oba składniki. Potem taką mieszanką umyj zanieczyszczone naczynia przy użyciu gąbki. Odczekaj kilkanaście minut, po czym opłukaj je pod bieżącą wodą. Naczynia odzyskają dawny blask i będą niesamowicie czyste.

Inne ekologiczne preparaty do mycia naczyń

Do zmywania naczyń możesz też użyć innych artykułów spożywczych. Z tłustymi zabrudzeniami poradzi sobie soda oczyszczona. Ma właściwości czyszczące, a dodatkowo pochłania brzydkie zapachy. Jeśli nie masz jej pod ręką, zastosuj kwasek cytrynowy. Natomiast do usuwania nieczystości ze sztućców możesz użyć fusów po herbacie. Dzięki nim akcesoria kuchenne będą miały ładny połysk.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę