„Totalni zbiorowo składają hołd cynicznemu oszustowi znieważającego bohatera. To jest publiczna deklaracja bycia Targowicą”, napisał na Twitterze Krzysztof Wyszkowski, reagując na wystąpienie Lecha Wałęsy na konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej w Warszawie. Przywódca pierwszej „Solidarności” w swoim przemówieniu m.in. skrytykował działalność w latach 80. zmarłego 30 września Kornela Morawieckiego, określając założenie przez niego Solidarności Walczącej mianem „zdrady”.

Wyszkowski, który jest zwolennikiem PiS i tzw. dobrej zmiany, w związku z wystąpieniem Wałęsy wezwał liderów Koalicji Obywatelskiej do dymisji. „Po dzisiejszej transmisji z konwencji POKO do dymisji musi podać się całe kierownictwo partii. Inaczej wszyscy będą godnymi pogardy wspólnikami Bolka”, podkreślił we wpisie.

Wyszkowski zaapelował również do mieszkańców Gdańska, by 13 października zagłosowali na PiS. „Gdańszczanie! Lech Wałęsa znowu Was poniżył. Znowu poniżyła Was Aleksandra Dulkiewicz. Poniżył Was Bogdan Borusewicz i inni Totalni kłamcy. Za tydzień będziecie mieli szansę pokazać, że jesteście godni Sierpnia’80. Że jesteście sąsiadami Andrzeja Gwiazdy, a nie Donalda Tuska”, zauważył.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę