Wyszkowski: „Nowa Solidarność” Trzaskowskiego jest wzorowana na pomysłach Jaruzelskiego i Kiszczaka

REKLAMA

– Nie wierzę, żeby doszło to do skutku. Może to takie pierwsze hasło, zresztą prowokacyjne? Bo to niemożliwe przecież, żeby ludzie związani z obozem Służby Bezpieczeństwa zakładali „Nową Solidarność” – powiedział w wywiadzie dla „Gazety Polskiej Codziennie” były opozycjonista Krzysztof Wyszkowski.

Współzałożyciel Wolnych Związków Zawodowych skomentował w ten sposób inicjatywę kandydata Koalicji Obywatelskiej w ostatnich wyborach prezydenckich Rafała Trzaskowskiego powołania ruchu o nazwie „Nowa Solidarność”.

REKLAMA

Wyszkowski przypomniał w tym kontekście, że po wprowadzeniu stanu wojennego także Służba Bezpieczeństwa – przy zgodzie Lecha Wałęsy – zakładała nową Solidarność.

Według niego obecny pomysł Trzaskowskiego jest próbą połączenia opozycji po przegranych wyborach, w tym „.odniesienia się do jakichś wartości narodowych, polskich, społecznych”.

– Oni tego nie mają w związku z czym usiłują się do czegoś przyszyć – oświadczył Wyszkowski. – No i wymyślili metodą Jaruzelskiego, Kiszczaka „Nową Solidarność” – podkreślił.

REKLAMA

Spraw, by powstawało więcej takich artykułów!

Podziękuj za artykuł

Udostępnij: