„Marszałkiem senatu jest reprezentant Targowicy. Walka o wolność trwa!”, w ten sposób Krzysztof Wyszkowski skomentował na Twitterze wybór na marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego z Koalicji Obywatelskiej. Grodzki pokonał w imiennym głosowaniu kandydata Prawa i Sprawiedliwości Stanisława Karczewskiego.

„To matoł, a właśnie na takich opiera się trwania sowietyzmu”, krytykował Grodzkiego dawny działacz opozycji w PRL a dzisiaj jeden z głównych propagandzistów PiS. Wyszkowskiemu nie spodobał się również gest zwycięstwa wykonany przez marszałka po ogłoszeniu wyników głosowania.

„Grodzki, marszałek od Gawłowskiego, powtarza fałszywy gest Mazowieckiego (podwójne V), premiera pod Jaruzelskim, i… słowa o Polsce”, napisał na Twitterze. „Teraz Schetyna prezentuje Grodzkiego jako pieska Totalnych. Targowica kontratakuje!”, kontynuował.

Wyszkowski wezwał również społeczeństwo do pomocy w utrzymaniu władzy przez „wielkich ludzi”, w tym Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, dzięki którym Polska znalazła się w „historycznym momencie”.

„Naprzód Polsko!”, zaapelował we wpisie na Twitterze. „Rzecz w tym, że nawet wielcy ludzie nie są w stanie samotnie obronić Polski –musimy im pomagać ze wszystkich sił, bo w demokracji głosy Targowicy liczą się tak samo, jak patriotów, a jurgieltnicy mają za sobą bogatą Zagranicę!”, podkreślił Wyszkowski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę