Dawny opozycjonista Krzysztof Wyszkowski skrytykował byłego I prezesa Sądu Najwyższego prof. Adama Strzembosza za jego zaangażowanie w walce o niezależność sędziów i sprzeciwienie się tzw. ustawie kagańcowej podpisanej w tych dniach przez prezydenta Andrzeja Dudę. Wyszkowski, który popiera PiS i zmiany przeprowadzane przez partię Jarosława Kaczyńskiego w sądownictwie, nazwał prof. Strzembosza „żałosnym tchórzem” współpracującym z komunistami.

Wyszkowski, który od 2016 roku jest członkiem Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej, zaatakował prof. Strzembosza, nawiązując do jego występu w „Kropce na i” w TVN24. Były I prezes SN oświadczył między innymi, że konsekwencją podpisanej przez Dudę ustawy dyscyplinującej sędziów będzie „straszny chaos”, zaś uchwała trzech połączonych izb Sądu Najwyższego  – w odróżnieniu od tego, co twierdzą politycy PiS – nie jest bezprawna.

W odpowiedzi Wyszkowski na Twitterze napisał, że prof. Strzembosz „kłamie w żywe oczy”, twierdząc, że „nie miał wpływu na wymiar sprawiedliwości w III RP”.

„Żałosny tchórz nie ma odwagi przyznać się do współpracy z komunistami w utrwaleniu dominacji ludzi Jaruzelskiego-Kiszczaka w sądownictwie”, stwierdził Wyszkowski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę