Były opozycjonista Krzysztof Wyszkowski zareagował na Twitterze na wywiad Donalda Tuska udzielony stacji TVN24, zarzucając  szefowi Europejskiej Partii Ludowej  działanie w interesie Niemiec.

Tusk podczas rozmowy skrytykował  między innymi sposób realizowania przez rząd Mateusza Morawieckiego programu szczepień przeciwko koronawirusowi, w tym rezygnację z zakupu szczepionki firmy Moderna. Nawiązał również do zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, krytykując fakt, że do tej pory sprawca tego czynu nie został postawiony przez sądem.

Opinie byłego premiera nie spodobały się Wyszkowskiemu, który stwierdził, że Tusk prowadzi działalność, której celem jest podporządkowanie Polski Niemcom.

„Donald Tusk jest niemieckim dywersantem działającym na rzecz podporządkowania Polski interesom Niemiec i w tym celu walczy z wolnością Polaków w ogóle, a z wolnością słowa w życiu publicznym w szczególności”, napisał zwolennik PiS.

Do tweeta Wyszkowski dołączył fragment swojego tekstu, w którym odniósł się do zapowiedzi Tuska o rozliczeniu w przyszłości polityków PiS przed sądem. „Warunkiem zrealizowania przez Tuska i Totalnych represyjnych planów jest taki rozwój  sytuacji międzynarodowej, który spowoduje przekształcenie Polski w neo-Generalgouvernement, którego gubernatorem Niemcy mianują »słowiańskiego Kaszuba«”,  oznajmił działacz opozycji w PRL.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę