Wyznaczono datę pierwszego spotkania Dudy z Trumpem w Białym Domu!

Jak już wiadomo z informacji, która została podana w obieg publiczny, Andrzej Duda spotka się z Donaldem Trumpem w Białym Domu. Wizyta ta zaplanowana jest na 18 września 2018 roku.

Data spotkania nie jest przypadkowa – przypada na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz rok po historycznej wizycie Prezydenta USA w Polsce. Prezydentowi RP ma towarzyszyć pierwsza dama. Na spotkaniu mają zostać omówione wspólne interesy Polski oraz USA dotyczące bezpieczeństwa, wojska oraz handlu.

– Pan prezydent będzie w drugiej połowie września w Stanach Zjednoczonych, będzie posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ, jest planowana wizyta w Białym Domu, natomiast zasadą jest, że strona amerykańska informuje – ponieważ jest stroną zapraszającą – o terminie wizyty – poinformował Andrzej Dera – prezydencki minister.

Andrzej Dera podkreślił także, że ponowna wizyta Donalda Trumpa w Polsce po raz kolejny była zaplanowana tak szybko. – Patrząc tak realistycznie, pan prezydent Stanów Zjednoczonych był w Polsce, pan prezydent Polski będzie – mam nadzieję – w Stanach Zjednoczonych i dojdzie do spotkania, trudno sobie wyobrazić, żeby w ciągu półtora miesiąca od tego spotkania była kolejna wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych – powiedział Andrzej Dera.

Udostępnij: