„Wziął pieniądze, chce zniszczyć Europę”. Kampania w Brukseli przeciwko Orbanowi!

REKLAMA

Guy Verhofstadt, lider frakcji liberalnej w Parlamencie Europejskim, uruchomił we wtorek w Brukseli kampanię billboardową przeciwko premierowi Węgier. Jak stwierdził, Viktor Orban „bierze pieniądze z Brukseli”, a jednocześnie „nie lubi europejskich wartości”.

Billboard został zaprezentowany dziennikarzom we wtorek przed budynkiem Parlamentu Europejskiego. Na afiszu, na pierwszym planie, widnieje wizerunek Orbana, a za plecami szefa węgierskiego rządu powiewa postrzępiona flaga Unii Europejskiej. Przed podobizną premiera Węgier leżą z kolei stosy zielonych banknotów. Całość dopełnia napis w językach angielskim i węgierskim: „Najpierw wziął nasze pieniądze, teraz chce zniszczyć Europę”.

REKLAMA

Billboard będzie transportowany po Brukseli na specjalnej przyczepie. Pojawi się przed siedzibą Komisji Europejskiej, Rady UE oraz przed budynkiem ambasady Węgier przy UE.

– Jedyną rzeczą, którą on lubi w Europie, są pieniądze. Pieniądze na projekty, które są korzystne także dla niego i jego rodziny. Jednocześnie nie lubi on w ogóle europejskich wartości – powiedział Verhofstadt o Orbanie. – Musimy powiedzieć temu stop – zadeklarował.

Lider grupy liberalnej ALDE w Parlamencie Europejskim ocenił, że „Orban bardzo agresywnie atakuje liberalne demokracje” i trwa to już zbyt długo. – Nastał czas, żeby go zatrzymać, i dlatego obok stoi ten samochód – wyjaśnił Verhofstadt, stojąc obok przyczepy z billboardem.

REKLAMA