Tak twierdzi premier Mateusz Morawiecki. Tegoroczne Forum Ekonomiczne w Krynicy, w którym udział wzięło prawie 5 tysięcy osób z prawie 60 krajów gościło polityków, przedsiębiorców, samorządowców i prezesów spółek. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że podczas tego spotkania przedstawiciele państw Europy Środkowej gratulowali mu wzrostu gospodarczego w naszym kraju.

– Odebrałem kilka gratulacji i od pana premiera Litwy, i od przyjaciół z Węgier, i ze Słowacji, którzy zazdroszczą nam naszego wzrostu gospodarczego – mówił premier w rozmowie z Polskim Radiem. Zaznaczył także, że wzrost gospodarczy w Polsce jest solidny i zrównoważony. – Komisja Europejska ostatnio też doceniła to, co dzieje się u nas w ramach wzrostu gospodarczego – dodał premier.

Podczas rozmowy Morawiecki odniósł się także do rządów poprzedników z PO, PSL, przypominając, że za ich rządów dług Polski był dwa razy większy. Premier wziął pod uwagę także środki z OFE. – Po ośmiu latach podatek od zysku firm najpierw był na poziomie 34 mld, potem 33 mld, czyli zmalał. Po naszych dwóch latach, 2017-2018, będzie to 20-25-procentowy przyrost. Te liczby mówią same za siebie – powiedział premier.

Mateusz Morawiecki wspomniał także o współpracy z samorządami. Podkreślił, że ich współpraca będzie uczciwa, a nie tak jak za rządów PO–PSL samorządy, w których rządził PiS, były wielokrotnie w wielu inicjatywach pomijane. – Mamy szereg niestety przykładów na to, jak powiaty, gminy, które były zarządzane przez Prawo i Sprawiedliwość były pomijane w różnego rodzaju inwestycjach – wyraził swoje zdanie Mateusz Morawiecki.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!