Niektórzy obawiają się, że osoby, które wkrótce wrócą z wczasów z Chorwacji, będą musiały udać się na obowiązkową kwarantannę. W tej sprawie głos zabrał rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Co powiedział?

W Chorwacji odnotowuje się wzrost liczby dziennych przypadków zachorowań na koronawirusa. Taka sytuacja zaniepokoiła inne państwa. The Telegraph poinformował w poniedziałek, że Chorwacja trafi na „czerwoną listę” Wielkiej Brytanii, co będzie wiązało się z koniecznością odbycia kwarantanny po powrocie z tego kraju na Wyspy.

Ten raj turystyczny, jest bardzo popularny, co stwarza realne zagrożenie przed rozprzestrzenianiem się COVID-19. Jak informuje redakcja Wprost, w ramach nowych obostrzeń władze Chorwacji zadecydowały o ograniczeniu godzin pracy klubów nocnych, barów, restauracji itp. Teraz obiekty tego typu mogą być czynne nie dłużej niż do północy.

Czy w Polsce będzie podobnie? Wojciech Andrusiewicz powiedział, że na dziś sytuacja w Chorwacji nie wygląda tak źle, abyśmy musieli wprowadzać kwarantannę dla turystów wracających z tego kraju. Sytuacja może się jednak dynamicznie zmienić.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę