„Urządzenia zamontowane w koronie figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie zostaną usunięte; ich obecność może ranić wrażliwość wielu osób, zwłaszcza wierzących” – poinformowała w piątek w specjalnym oświadczeniu Kuria Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Proboszcz parafii w Świebodzinie, który był pomysłodawcą pomnika Chrystusa Króla, przyznał, że anteny zostały zamontowane za jego przyzwoleniem. Wcześniej ksiądz Jan Romaniuk zaprzeczał, jakoby cokolwiek wiedział o jakichś antenach w koronie Chrystusa. Teraz przyjął do wiadomości decyzję swoich kościelnych zwierzchników i demontaż anten zostanie przeprowadzony w najbliższych dniach, najpóźniej do 10 maja.

Kuria wyjaśniła, że „parafia dokonała użyczenia powierzchni na figurze Chrystusa w celu zamontowania tam urządzeń służących do przesyłu internetowego”. Dzięki temu, jak napisał biskup Tadeusz Lityński, parafianie mogli korzystać z bezpłatnego monitoringu oraz mieli dostęp do szerokopasmowego internetu.

„Dziękuję dziennikarzom za zajęcie się tą kwestią i za poinformowanie o niej opinii publicznej. Wyrażam przy tym ubolewanie z powodu sposobu, w jaki media były o tej sprawie informowane. Proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie wprowadził w błąd zarówno mnie, jak i dziennikarzy, którzy kontaktowali się z nim osobiście. Mam nadzieję, że obecnie przedstawione wyjaśnienia będą satysfakcjonujące”– podsumował biskup Lityński.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna