Z kim Polacy woleliby spędzić sylwestra? Z Tuskiem czy z Kaczyńskim?

REKLAMA

Najnowszy sondaż przeprowadzony dla Wirtualnej Polski powinien dać politykom do myślenia. Wynika z niego, że Polacy ledwie ich tolerują. A imprezować z nimi to w ogóle już nie mają ochoty.

Ankietowanym przedstawiono do wyboru 15 polityków. Przytłaczająca większość, bo aż 53 proc., wybrała wariant zabawy sylwestrowej bez nich.

REKLAMA

Ze wszystkich uwzględnionych w badaniu VIP-ów najmniejsze powody do zmartwienia ma prezydent Andrzej Duda, ponieważ rekordowo dużo jak na ten sondaż, czyli 20 proc. ankietowanych, zadeklarowało, że zgodziłoby się witać Nowy Rok w towarzystwie głowy państwa.

Pozostali politycy nie mieli już tyle szczęścia co prezydent. Z Pawłem Kukizem chciałoby się bawić w sylwestra 9 proc. respondentów, z Donaldem Tuskiem i z Beatą Szydło po 8 proc. badanych.
Jako kompana sylwestrowej zabawy 5 proc. ankietowanych wskazało premiera Mateusza Morawieckiego, a 3 proc. z nich wybrało Jarosława Kaczyńskiego i Ryszarda Petru.

Wynik prezesa PiS nie należy jednak jeszcze to najgorszych. No bo co mają powiedzieć Grzegorz Schetyna, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak i Krystyna Pawłowicz? Towarzystwo każdego z tych polityków wskazał jeden proc. badanych, czyli co setny respondent.

REKLAMA

Badanie przeprowadzono między 15 a 18 grudnia 2017 roku na panelu Ariadna.

Spraw, by powstawało więcej takich artykułów!

Podziękuj za artykuł

Udostępnij: