r

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię IPSOS dla portalu OKO.press. wynika, że 36 proc. Polaków zagłosowałoby na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Koalicja Obywatelska, czyli sojusz PO i Nowoczesnej, mogłaby liczyć zaledwie na 26 proc. głosów. Sondaż został przeprowadzony w drugim tygodniu grudnia.

Jeśli takim rezultatem, jak pokazuje badanie IPSOS, skończyłyby się zaplanowane na 26 maja 2019 wybory do PE, to partia Jarosława Kaczyńskiego z 36 proc. poparcia otrzymałaby 25 mandatów. Z kolei Koalicja Obywatelska, na którą zadeklarowało głosowanie 26 proc. ankietowanych przez IPSOS, wprowadziłaby do PE tylko 18 eurodeputowanych.

Co ciekawe, do Parlamentu Europejskiego dostaliby się jeszcze tylko przedstawiciele partii Roberta Biedronia, mimo że ta oficjalnie nie istnieje i dopiero w lutym ma przedstawić swój program i zacząć działać. Nowe ugrupowanie polityczne byłego prezydenta Słupska uzyskałoby 7 proc. poparcia. Taki wynik przekłada się na 5 mandatów w PE.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę