Zgodnie z prognozami synoptyków z serwisu pogodowego Severe Weather Europe Polskę czeka już niedługo powrót zimy. Wystąpią przymrozki oraz – miejscami intensywne – opady śniegu.

Zmiana pogody rozpocznie się 11 maja, gdy do Europy Środkowej i Wschodniej dotrze chłodna masa powietrza znad Skandynawii. Serwis Wirtualna Polska, powołując się na amerykański model pogodowy GFS, poinformował, że tego dnia w południowej części naszego kraju może spaść nawet do kilkunastu centymetrów białego puchu. Mogą pojawić się również przygruntowe przymrozki, które zagrożą uprawom na polach.

W następnych dniach – od 12 do 15 maja – w Polsce wciąż będą występować przymrozki, padać również będzie śnieg. Spadnie temperatura, która w ciągu dnia maksymalnie osiągnie od 5 do 6 stopni Celsjusza.

Portal pogodowy ventusky.com zamieścił mapę, z której wynika, że największe opady śniegi wystąpią w tych dniach na Dolnym Śląsku. W mniejszym stopniu biały puch pojawi się w województwach: opolskim, śląskim, wielkopolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim, podlaskim.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!