Atak nożownika na księdza we Wrocławiu. Nieznany mężczyzna ranił kapłana przed kościołem przy ul. Świętej Jadwigi na Ostrowie Tumskim. Do napadu doszło dziś przed 7 rano. Ksiądz jest ranny w klatkę piersiową. Jest w ciężkim stanie.

Do napadu doszło, gdy ksiądz wchodził do kościoła pw. Najświętszej Marii Panny na Piasku – miał tam odprawić poranne nabożeństwo. Na razie nie wiadomo, jakie były motywy sprawcy. Zaatakowany kapłan to 48-letni ks. Ireneusz Bakalarczyk. Pracuje we wrocławskiej kurii jako notariusz. Jest jednym z kapłanów, który w kościele Najświętszej Marii Panny na Piasku odprawia msze według starej, jeszcze przedsoborowej liturgii czyli w tzw. „rycie trydenckim”.

– Osoba podejrzana o napad została zatrzymana niedługo po zdarzeniu – zdradził nadkom. Krzysztof Zaporowski z wrocławskiej policji.

Ksiądz został przewieziony do szpitala przy ul. Borowskiej. Jest na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Ma uraz płuca. – Jego stan jest stabilny. Życiu księdza nie zagraża niebezpieczeństwo – mówi rzeczniczka szpitala Monika Kowalska. Kapłan przejdzie jednak operację.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna