REKLAMA

Poszukiwany
Fot. Twitter

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przekazał, że wydano list gończy za kierowcą bmw, który doprowadził do tragicznego w skutkach wypadku na autostradzie A1. Zdecydowano także upublicznić wizerunek poszukiwanego mężczyzny.

REKLAMA

Informację o wydaniu listu gończego za sprawą śmiertelnego wypadku Ziobro wygłosił w trakcie piątkowej konferencji prasowej w Łodzi. Dodał, że trwają intensywne poszukiwania 31-latka, który jest podejrzany o spowodowanie wypadku pod Piotrkowem Trybunalskim, w którym zginęła trzyosobowa rodzina.

– Rodzina kierowcy zapewnia, że stawi się przed wymiar sprawiedliwości, natomiast prokurator w tej sprawie na moje polecenie mimo wszystko, podjął wszystkie niezbędne działania, aby zapewnić zatrzymanie i doprowadzenie podejrzanego przed wymiar sprawiedliwości – powiedział Ziobro.

REKLAMA

Ziobro ponadto wydał polecenie o rozważeniu uzupełnienia kwalifikacji czynu o przestępstwo sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia katastrofy w ruchu lądowym. Poprosił też prokuratorów o ewentualne rozważenie zmiany kwalifikacji czynu nawet na zabójstwo z zamiarem ewentualnym.

– Dotyczy to sytuacji zupełnie ekstremalnej, gdyby okazało się, że doszło do naruszenia elementarnych zasad bezpieczeństwa. Nie chcę przesądzać, że takie ustalenia zostaną dokonane. Doszło do drastycznego przekroczenia zasad bezpieczeństwa, to wiemy na pewno – zaznaczył Ziobro.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA