Policja ze Świecia szuka kierowcy busa z żółto-szarymi napisami. Mężczyzna bez powodu zastrzelił psa. Zwierzę zostało zabite w niedzielę 12 stycznia. Tego dnia 70-letni właściciel czworonoga wybrał się z nim na spacer między Polskimi Łąkami, a Bukowcem.

W pewnym momencie podjechał do nich bus z umieszczonym na boku żółtym obrazkiem. Kierujący pojazdem postrzelił śmiertelnie psa.

– Pies biegał luzem. Właściciel usłyszał strzał. Dobiegł do swojego psa i zauważył odjeżdżające auto – mówi mł. asp. Julia Świerczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Śmierć wynikającą bezpośrednio z postrzału potwierdził weterynarz.

Właściciel zwierzęcia niestety nie pamięta jakiej marki był samochód, w którym podjechał strzelec. Pamięta jednak, że auto oddaliło się w kierunku miejscowości Gawroniec.

Funkcjonariusze policji proszą teraz o pomoc w odnalezieniu zabójcy psa. Wiadomo, że poszukiwane auto to pojazd większy niż osobowy.

– Był jasny i miał charakterystyczne napisy żółte i szare – dodaje Świerczyńska.

Za taki czyn sprawca może trafić do więzienia na maksymalnie 3 lata.

– Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek informacje na ten temat, proszony jest o kontakt z komendą policji w Świeciu pod numerem tel. 52 33 32 500 lub z posterunkiem w Bukowcu, numer tel. 52 33 32 610 – przypominają policjanci.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna