Prezes PiS Jarosław Kaczyński, otwierając sobotnią konwencję partii w Jasionce pod Rzeszowem, przypomniał o obietnicach socjalnych złożonych dwa tygodnie temu w Warszawie. W swoim wystąpieniu poświęcił też sporo uwagi opozycji i nie przebierając w słowach, zaatakował Platformę Obywatelską i PSL.

– Jeżeli wygrają poprzednicy nie będzie jak było, tylko będzie gorzej niż było. Kampania się zaczęła i mamy pierwsze polemiki i do nich chciałem się odnieść. Nasi przeciwnicy atakują naszą politykę mówiąc, że to rozdawnictwo. Nie chcą zrozumieć, że nędza to straszne zjawisko, a przywrócenie godności jest naszym celem – mówił Kaczyński.

Prezes partii rządzącej podkreślił na konwencji, że program społeczny, który pochłonie rocznie ponad 42 mld zł, to inwestycja, a nie obietnica.

 – Zrealizujemy ten program – zapewnił prezes PiS i dodał, że jeśli w jesiennych wyborach do krajowego parlamentu wygra opozycja, to programy socjalne znikną.

– Przeciwnicy zabiorą 500 plus, bo nie potrafią rządzić – ocenił.

Podobną opinię na temat opozycji i transferów socjalnych wygłosił premier Mateusz Morawiecki, który w Jasionce występował zaraz po prezesie PiS.

– Niektórzy jej politycy nazywają ten program upokarzającym. Rozumiem, że jak nasi konkurenci polityczni dojdą do władzy, to odbiorą 500 plus i trzynastkę dla emerytów, bo to upokarzające? – pytał retorycznie szef rządu, odnosząc się do krytycznych uwag polityków PO dotyczących zapowiedzi wypłacenia seniorom po 888,25 zł na rękę w ramach 13. emerytury.

 


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę