– Domagamy się natychmiastowej dymisji wicepremiera Glińskiego z funkcji ministra kultury i dziedzictwa narodowego! Pan Gliński zachowuje się jak św. Mikołaj przebudzony z letargu w zimę stulecia, rozdający według arbitralnych decyzji prezenty za pieniądze innych obywateli – powiedział w poniedziałek poseł Konfederacji Jakub Kulesza.

Parlamentarzysta  uznał za „niesłychane” decyzje obecnej władzy, która w jego ocenie posuwa się do działań dzielących społeczeństwo na obywateli, którym „chce się przypodobać i na tych, którzy na to przypodobywanie nie zasługują”.

– Jeżeli władza chce wypłacać odszkodowania za bezprawne działania, jakich się podejmuje w związku z trwającym lockdownem, to bardzo prosimy o uczciwe zasady odszkodowań, a nie jakieś rekompensaty, dla wszystkich, bez podziału, czy ktoś jest w branży kultury, czy nie z branży kultury, czy ktoś jest celebrytą i dobrze piarowo podziała, że się jego fani dowiedzą, że dostał pieniążki, czy nie – oświadczył Kulesza.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało artystom aż 400 milionów złotych wsparcia finansowego w związku ze stratami poniesionymi w czasie pandemii. Resort poinformował na swojej stronie internetowej o przyznaniu ogromnych kwot takim polskim gwiazdom jak Beata Kozidrak, Justyna Steczkowska czy zespół Bayer Full.

Wysokość kwot, jaką otrzymały gwiazdy z Funduszu Wsparcia Kultury, oburzyła wiele osób. W mediach społecznościowych komentatorzy wskazywali na przypadki, w których pieniądze dostały firmy niezwiązane z działalnością artystyczną. W związku z tym Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wstrzymało wypłatę środków oraz postanowiło dokonać pilnej weryfikacji listy beneficjentów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę