REKLAMA

Fot. Facebook.com/PrezydentJaskowiak

W poniedziałek na swoją skrzynkę mailową prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak otrzymał list z groźbą śmierci. Podobne pogróżki nieznany sprawca skierował także pod adresem prezydentów m.in. Wrocławia, Gdańska i Białegostoku. Włodarz Białegostoku Tadeusz Truskolaski już złożył zawiadomienie w tej sprawie. Policja stara się ustalić, kto wysyła anonimy.

REKLAMA

„Jaśkowiak zamorduję cię ŻYDZIE… Zadźgam cię jak Adamowicza… Poderżnę ci ten głupi łeb… Długo nie pożyjesz. Pożegnaj się z rodziną. Zabiję cię na dniach. I tak nie mam nic do stracenia. Zginiesz kur** za to co mi zrobiłeś”, napisał nieznany autor maila.

– To nie pierwsza i z pewnością nie ostatnia tego typu groźba. Podobne otrzymali prezydenci innych miast, m.in. Białegostoku, Wrocławia, Olsztyna. To efekt nagonki na samorządowców oraz ciągłego podsycania podziałów w społeczeństwie. Liczę, że autor tych gróźb zostanie szybko namierzony i ukarany – skomentował sprawę prezydent Poznania.

REKLAMA

Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Poznania Joanna Żabierek poinformowała, że sprawa anonimu z pogróżkami została zgłoszona policji. Dodała, że groźby przesłano na urzędową skrzynkę mailową prezydenta Poznania.

Identycznej treści anonim otrzymał prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. „Myślę, że to efekt głębokich podziałów w kraju i atmosfery politycznej”, ocenił samorządowiec.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA