W Chinach zakazano kobietom pokazów damskiej bielizny na żywo. Teraz mężczyźni promują biustonosze i gorsety
fot. Pixabay

Damskie biustonosze i majtki reklamują teraz mężczyźni! Tak sprzedawcy poradzili sobie z zakazem, wprowadzonym niedawno przez władze Chińskiej Republiki Ludowej. Rządzący Chinami wzięli się ostatnio za walkę z „nieprzyzwoitymi treściami”. W związku z tym zakazano kobietom pokazów bielizny na żywo. Próbując ominąć problem, kobiety handlujące bielizną próbowały prezentować tę część garderoby a manekinach i wieszakach. To jednak nie cieszyło się zainteresowaniem klientów. W końcu pojawił się pomysł, aby… damską bieliznę pokazywać na męskich modelach!

Chińczycy uwielbiają pokazy mody. Dużą popularnością cieszą się tam także relacje na żywo, na których prezentuje się ubrania na żywych modelach. Według serwisu Statista rynek chińskich pokazów mody wart jest nawet 700 miliardów dolarów. Nic dziwnego więc, że po drastycznych utrudnieniach dla tej branży, które wdrożył chiński rząd, zaczęła się walka o przetrwanie.

Rządzący Chinami zakazali kobietom pokazów bielizny w internetowych transmisjach na żywo. Wszystko po to, aby walczyć z „nieprzyzwoitymi treściami”. Z dnia na dzień rynek dla niektórych firm, które żyły z pokazywania skąpo ubranych kobiet, zniknął!

Chiny. Kobietom zakazano pokazów bielizny na żywo. Prezentacją damskiej odzieży spodniej zajęli się… mężczyźni!

Jak to zwykle jednak bywa, rynek znalazł obejście dla rządowych regulacji. Z racji iż nowe przepisy dotyczą wyłącznie kobiet, pokazami bielizny zajęli się… mężczyźni! W chińskim serwisie Douyin (wersja TikTok na wewnętrzny rynek ChRL) panowie przywdziewają staniki, gorsety i koronkowe koszule nocne, zastępując roli modeli panie.

„Nie mamy wyboru. Projekty nie mogą być pokazywane przez nasze koleżanki, więc wykorzystamy naszych kolegów” – powiedział w rozmowie z chińskim dziennikiem „Jiupai News” pan Xu, właściciel jednej z firm zajmujących transmisją z pokazów.

Jak informuje Reuters – wkrótce ten sprytny myk w wykonaniu chińskich przedsiębiorców może również zostać zakazany. Tym razem Komunistyczna Partia Chin zamierza walczyć ze „zniewieściałym wizerunkiem mężczyzn”, co oznacza, że także panowie nie będą mogli reklamować damskiej bielizny. Czy kolejny zakaz również zostanie ominięty przez sprytnych Chińczyków?


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę