Zakładasz kostkę toaletową w ten sposób
YouTube screen | Henkel Laundry and Home Care

Zakładasz kostkę toaletową w ten sposób? Okazuje się, że większość osób robi to źle przez co psuje jej działanie. Sprawdź, jak powinno się ją zakładać, by działała prawidłowo.

Kostka do toalety ma za zadanie zapobiec powstawaniu zwapnień, osadów. Najczęściej zakładamy ją na sedes, ale okazuje się, że nie jest to takie oczywiste. Źle założona nie działa tak, jak powinna i prędzej wywietrzeje. Większość osób zakłada ją nieprawidłowo nie mając o tym pojęcia. Sprawdź czy też popełniasz ten błąd.

Zakładasz kostkę toaletową w ten sposób? Robisz to źle

Mało kto wie, że kostki toaletowej nie powinno zakładać się bezpośrednio na sedes. Jak zrobić to prawidłowo?

Plastikowy uchwyt kostki zginamy palcami i umieszczamy pod górną częścią sedesu – wystarczy wcisnąć uchwyt ku górze, aż poczujemy opór. Wtedy wystarczy przesunąć kostkę w wyznaczonym przez nas miejscu. Dlaczego powinno być to zakładane w ten sposób?

Zakładasz kostkę toaletową w ten sposób
YouTube screen | simple & fast

Odpowiedź jest prosta – jeśli założymy uchwyt bezpośrednio na część sedesu to po opuszczeniu klapy może ona się odczepiać, przemieszczać. Jej działanie będzie ograniczone – woda nie pokryje jej w całości i zamiast działać po prostu wyparuje.

Warto pamiętać o tym sposobie, sprawdź też jak wyczyścić toaletę za pomocą popularnego składnika. Pisaliśmy o tym tutaj.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę