Bulwersująca sprawa dotyczy dwóch zakonnic, które były na misji w Afryce, a teraz zostaną matkami. Jedna z kobiet to matka przełożona opiekująca się osobami w podeszłym wieku w okolicy Ragusa na Sycylii, a druga służyła w klasztorze w prowincji Mesyna we Włoszech. Teraz jednak najprawdopodobniej będą musiały zrzucić habity i rozpocząć zwykłe życie tak jak inne matki.

Głośne wydarzenie opisał włoski dziennik „Corriere della Sera”. Dowiadujemy się, że obydwie ciężarne pochodzą z Afryki i tam właśnie były na misjach. Zakonnica, która powróciła do klasztoru w Militello Rosmarino w prowincji Mesyna nagle zaczęła się uskarżać na ból brzucha. Gdy zbadali ją lekarze, okazało się, że spodziewa się dziecka. Ta wiadomość była zaskoczeniem nie tylko dla personelu medycznego, ale także dla niej samej.

Jak podaje dziennik, kobietę przeniesiono do Palermo, a po urodzeniu dziecka najprawdopodobniej porzuci dotychczasowe życie. – Żałuję tego, co się stało. To nie są przyjemne sprawy. Nasza licząca 1,2 tys. osób społeczność jest zaskoczona. Ta sytuacja została źle załatwiona i mało prywatnie – poinformował agencję prasową Adnkronos burmistrz miasteczka Salvatore Riotta.

Takim samym zaskoczeniem było podobne wydarzenie w rejonie Ragusa, również na terenie Włoch. Tu z kolei wywodząca się z Madagaskaru matka przełożona także odkryła, również po powrocie z misji, że jest brzemienna. Po tym fakcie kobieta podjęła decyzję o wyjeździe do ojczyzny.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę