Czy jest to możliwe, że legalizacja sprzedaży alkoholu przez internet będzie wkrótce możliwa? Raczej nie. Dlaczego? Bo projekt został złożony przez opozycję, a rządzący wielokrotnie odnosili się do tych zmian negatywnie.

Z inicjatywą wyszli posłowie Klubu Parlamentarnego Koalicja Polska – Polskie Stronnictwo Ludowe – Kukiz’15. Wnieśli projekt, który zakłada nowelizację ustawy z dnia 26 października 1982 o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Dokładnie chodzi o legalizację sprzedaży alkoholu przez internet. Jak twierdzą autorzy projektu, sprzedaż wysyłkowa piw rzemieślniczych powinna być możliwa, szczególnie w dobie epidemii.

Dlaczego taka zmiana jest potrzebna? Jak informuje bezprawnik.pl celem jest wsparcie branży, która znalazła się w trudnej sytuacji. Głównie chodzi o producentów piw rzemieślniczych. Proponowane regulacje, nie zwiększyłyby spożycia alkoholu a wymóg podania danych osobowych przy zakupie internetowym mógłby zniechęcić tych, którzy pić wolą anonimowo. Co ciekawe zakaz sprzedaży alkoholu na odległość w Unii Europejskiej funkcjonuje jedynie w Polsce.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę