Załóż balon na kran i odczekaj 5 minut. Efekt zaskoczy każdego

Załóż balon na kran
YouTube screen | Smart Fox

Załóż balon na kran i odczekaj 5 minut. Siateczka w kranie będzie błyszczeć jak nowa. To trik dla każdego, kto lubi domowe i szybkie patenty na sprzątanie. 

REKLAMA

Siateczka to część kranu, która filtruje wodę. Często zapominamy o jej istnieniu bo jest niewidoczna z góry, ale przypominamy sobie o niej wtedy, gdy strumień zaczyna lecieć niejednolicie. Jest szybki sposób na to, by skutecznie pozbyć się osadów kamienia z siatki.

Załóż balon na kran i odczekaj 5 minut. Genialny trik

REKLAMA

W siateczce gromadzi się bardzo dużo brudu. Ciężko go zauważyć, ale nie możemy o niej zapominać, bo powstanie kamień, który zatka kilka otworów. Przez to strumień nie leci równo tylko rozpryskuje się we wszystkie strony. Aby skutecznie wyczyścić siateczkę w kranie będziesz potrzebować balona oraz octu.

Do balonu wlej ocet za pomocą lejka do około połowy jego objętości. Nałóż balon na kran, aż cała siatka będzie zamoczona w occie. Zostaw tak na co najmniej godzinę, a po tym czasie zdejmij balon i odkręć kran. Całe zanieczyszczenie zostaną wypłukane i siateczka będzie jak nowa.

REKLAMA

Podziel się: