Przedsiębiorstwo Playboy Enterprises wydało informację o śmierci założyciela „Playboya”. Słynny Hugh Hefner miał 91 lat. Hefner mówił o sobie, że jest Piotrusiem Panem, który nie chce nigdy dorosnąć.

Przez magazyn „The Time” nazywany był kontrowersyjnym, budzącym skrajne emocje „prorokiem hedonizmu dla mas”. Miał bardo duży wpływ na popkulturę XX i XXI wieku. To właśnie on i jego magazyn pomogli w zapoczątkowaniu rewolucji seksualnej lat 60. Agencja Reutera twierdzi, że czasem nazywany był rozerotyzowanym Piotrusiem Panem.

W 1971 roku Hefner stworzył Rezydencję Playboya, która mieściła się w Nowym Jorku. W jego magazynie do sesji pozowały m. in. Marilyn Monroe, Jayne Mansfield, Kim Basinger, Naomi Cambell czy Pamela Anderson. Szczyt popularności osiągnął magazyn w latach 70. Wiadomo, że od tego czasu jego popularność stale maleje, głównie ze względu większej konkurencji innych magazynów o podobnej tematyce.

W 1978 roku Hefner pomagał w organizacji zbiórki funduszy na renowację słynnego napisu „Hollywood”. Był także organizatorem gali w Rezydencji Playboya oraz osobiście przeznaczył 27 tys. dolarów w tym celu. Ofiarował również 100 tys. dol. wydziałowi kinematografii na Uniwersytecie Południowej Karoliny na tworzenie kursu noszącego nazwę „Cenzura w kinie”.

Wiadomo, że Hugh Hufner był trzykrotnie żonaty. Jego ostatnia żona młodsza była od niego o 60 lat.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę