Nowa partia polityczna o nazwie TERAZ! utworzona przez posłów, którzy opuścili Nowoczesną, jeszcze nie zaczęła działać, a już budzi emocje w gronie opozycji. Przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann wypomniał posłance Joannie Schmidt, że planuje pojawić się w bojkotowanym przez PO programie „Woronicza 17”.

O powstaniu TERAZ! poinformował w sobotę Ryszard Petru. Partia została założona przez niego i dwie posłanki – Joannę Scheuring-Wielgus i Joannę Schmidt. Konwencja założycielska nowej partii zapowiedziana jest na 9 grudnia w Warszawie, ale jej działacze już teraz chcą zaistnieć w mediach i sprawić, by o ich inicjatywie było głośno. W związku z tym pewnie Joanna Schmidt poinformowała w sobotę wieczorem w mediach społecznościowych, że zamierza wziąć udział w programie „Woronicza 17”, który jest nadawany w każdą niedzielę w TVP Info.

„Na spotkaniach z wyborcami często mam pytania typu: dlaczego nie chodzicie do TVP? Cześć osób nadal nie ma innej telewizji”, tłumaczyła na Twitterze przyjęcie zaproszenia do telewizji publicznej Schmidt, odpowiadając na pytanie jednego z internautów.

Deklaracja współzałożycielki TERAZ! najwyraźniej nie przypadła do gustu politykom PO. „Założyliście partię po to, żeby chodzić do Rachonia? Ten program od wielu miesięcy bojkotuje Platforma Obywatelska, a Wy TERAZ tam idziecie? Rzeczywiście PiS ma różnych pomocników”, napisał na Twitterze Sławomir Neumann.

Szef klubu PO nawiązał w ten sposób do bojkotu programu ogłoszonego przez polityków opozycji, którzy zarzucają prowadzącemu „Woronicza 17” brak obiektywizmu i sprzyjanie wyłącznie partii Jarosława Kaczyńskiego. Posłowie PO i Nowoczesnej od miesięcy nie pojawiają się w audycji prowadzonej przez Michała Rachonia, a Joanna Schmidt w niedzielę wzięła w niej udział.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę