Afgańczyk, który zaatakował grupę osób, był uzbrojony w nóż i metalowy pręt. Zranił siedem osób. Stan czterech jest bardzo ciężki. Zaraz po ataku napastnik trafił w ręce policji i został zatrzymany.

Mężczyzna zaatakował w niedzielę w nocy, przed jednym z kin. Atak miał miejsce w 19 dzielnicy na północy Paryża. W sumie napastnik zaatakował siedem osób. Wśród nich znajdowało się dwóch Brytyjczyków, którzy byli turystami. Jeden z nich otrzymał cios w klatkę piersiową, a drugi w głowę. Ich stan jest ciężki.

Lokalna gazeta podaje, że sprawcę próbowało zatrzymać kilku mężczyzn, którzy znajdowali się nieopodal miejsca napadu, jednak Afgańczyk zdołał uciec w boczną uliczkę. Tam udało mu się ranić kolejnych kilka osób. Po jakimś czasie trafił w ręce policji. Został obezwładniony i zatrzymany.

Wiadomo, że nożownik to Afgańczyk, który ranił przypadkowo spotkane osoby. Nie wiadomo, co nim kierowało ani jaki miał motyw. Wszystkie wątpliwości wyjaśni śledztwo.

To już kolejny zamach nożownika we Francji w tym roku. Wcześniej nożownicy, także imigranci, podczas ataków zabili minimum trzy osoby.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę