W weekend Robert Biedroń rozpoczął w Słupsku swoją kampanię wyborczą. Wydarzenie to jednak zostało prawie całkowicie przykryte przez wpis Anny Marii Żukowskiej, rzeczniczki Lewicy, jaki ta zamieściła  w mediach społecznościowych, odnosząc się do informacji o śmierci sędziego Trybunału Konstytucyjnego Grzegorza Jędrejka.

„To wygląda na Klątwę Dublera”, napisała Żukowska na Twitterze, nawiązując do sytuacji w TK oraz najprawdopodobniej do faktu, że Jędrejek był już trzecim sędzią wybranym z poparciem PiS, który zmarł w ostatnim czasie.

Tweet posłanki Lewicy wywołał oburzenie w sieci. Na Żukowską spadła lawina krytyki i zaczęli się odcinać od niej nawet partyjni koledzy.

– Zamiast o bardzo udanym evencie Roberta, wszyscy znów gadamy o Ance – powiedział z rozżaleniem jeden z polityków Lewicy w rozmowie z Wirtualną Polską.

Sędzia Grzegorz Jędrejek zmarł w niedzielę w wieku 46 lat. Obejmując urząd sędziego Trybunału Konstytucyjnego, 27 lutego 2017 złożył przed prezydentem Andrzejem Dudą ślubowanie. Był również członkiem Państwowej Komisji Wyborczej.

Posłanka Lewicy za swój wpis ma zostać ukarana przez Sejmową Komisję Etyki. Komentatorzy, internauci i politycy domagają się nawet dymisji kontrowersyjnej rzeczniczki.

https://twitter.com/T_Stanislawski/status/1219163512561373186

Wniosek o ukaranie Żukowskiej złożył poseł Zjednoczonej Prawicy Jacek Ozdoba.

– Podchodzę do sprawy nie tylko jako poseł. Ma to też dla mnie osobisty wydźwięk. Złożę do komisji etyki wniosek o ukaranie pani poseł Żukowskiej za skandaliczne i hańbiące posła RP słowa. Nie mieszczą się one w ramach cywilizacji, w której funkcjonujemy. Nic nie usprawiedliwia tego wpisu. Rodzina pana profesora Jędrejka pogrążona jest w żałobie, a pani poseł robi sobie żarty. To nie są normalne zasady – oświadczył Ozdoba.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę