Dziś w stolicy Wenezueli, Caracas duża część społeczności wyraziła poparcie dla lidera tamtejszej opozycji, Juana Guaido, co spotkało się z rozpoczęciem brutalnych walk i demonstracji.

Do tej pory w Caracas trwają starcia między żołnierzami Gwardii Narodowej a uczestnikami demonstracji, którzy wspierają lidera opozycji Juana Guaido. Pojazd wenezuelskiej armii wjechał w protestujących zgromadzonych przed bazą wojskową La Carlota, ale póki co nie podano informacji o ofiarach.

Wcześniej Nicolas Maduro, nieuznawany przez wiele krajów prezydent Wenezueli, poinformował, że rozmawiał z dowódcami wenezuelskiej armii i że zadeklarowali oni „całkowitą lojalność” wobec niego. „Wzywam do maksymalnej mobilizacji ludowej, by zapewnić wygraną pokojowi. Zwyciężymy!” – napisał Nicolas Maduro na Twitterze.

To jego reakcja na ogłoszenie przez Juana Guaido rozpoczęcia „ostatecznej fazy” odsunięcia go od władzy. Swoje przemówienie, wygłoszone w otoczeniu grupy wojskowych, zamieścił w mediach społecznościowych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę