Zamknięta prześmiewcza strona z „generatorem pasków”! TVP grozi sądem jej autorowi!

REKLAMA

To już koniec zabawy z paskami telewizyjnymi. Utworzona 8 lipca prześmiewcza strona internetowa pozwalająca na samodzielne stworzenie paska niczym z telewizyjnych „Wiadomości” działała zaledwie kilka dni. Teraz aplikacji już nie ma, a władze TVP rozważają podjęcie kroków prawnych wobec autora strony.

Gdy wystartował w internecie tzw. generator pasków, to na stronie pasek-tvp.pl zamieszczono do wyboru wizerunki czworga prezenterów „Wiadomości”: Danuty Holeckiej, Krzysztofa Ziemca, Michała Adamczyka oraz prowadzącego poranne wydania programu Antoniego Trzmiela.

REKLAMA

Pod zdjęciem wybranego dziennikarza można było wpisać dowolną treść paska, a jedynym ograniczeniem były 42 znaki we wpisie. Strona pasek-tvp.pl błyskawicznie stała się hitem internetu i w sieci zaroiło się od humorystycznych pasków.

Twórca serwisu Patryk Wolak, podpisujący się jako Limera, to młody programista z Nowego Sącza. Gdy dowiedział się, że prawnicy Telewizji Polskiej rozważają kroki prawne przeciwko niemu, zamknął stronę generującą własne wersje pasków telewizyjnych. – Nie jestem politykiem. Po prostu nie chcę mieć konfliktu z prawem. Po ludzku się przestraszyłem – powiedział Wolak portalowi Wirtualna Polska, tłumacząc powody likwidacji strony.

REKLAMA

 

REKLAMA

https://twitter.com/zgroza/status/1016814625646612480

Podziel się: