Wielkanoc już za kilka dni. Czy w związku ze zbliżającymi się świętami rząd zwiększy obostrzenia? Czy zamknie kościoły i wprowadzi godzinę policyjną? Profesor Andrzej Horban przyznał, że rząd rozważa taka możliwość.

W Radiu ZET główny doradca rządu do spraw pandemii koronawirusa ogłosił, że decyzje zostaną podjęte jeszcze dziś. – Dziś decyzje, jakie rekomendacje dla premiera? Jeżeli liczba zakażeń będzie rosła, to trzeba będzie to wprowadzić. Być może przed świętami. Decydują w tej chwili 2-3 dni – powiedział – mówił na antenie radia profesor.

Przyznał też, że on sam rekomenduje, by ogłosić całkowity lockdown, wprowadzić zakaz przemieszczania i godzinę policyjną. W ostatniej chwili może też zapaść decyzja o zamknięciu kościołów na święta. – W kościołach się zakażamy. Wirus nie odróżnia, czy jest w restauracji, czy w galerii handlowej. Jest mechaniczny, nie myśli – mówił Horban.

Zaznaczy ł też, że zarazić można się przede wszystkim w tłumie wśród osób, które nie przestrzegają obostrzeń. Całkowity lockdown miałby być jedynym sposobem na uniknięcie tragedii. – Wielkanoc? Bardzo, bardzo wstrzemięźliwie. Unikałbym zgromadzeń, chodzenia do kościoła, jeśli nie jestem zaszczepiony. Osoby zaszczepione mogą iść do tego kościoła – powiedział doradca rządu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę