„Zapisujcie się masowo”. Trzaskowski tworzy nowy ruch obywatelski

REKLAMA

– Chcę to zapowiedzieć. Po setkach rozmów w ostatnich dniach, musimy przekuć tę towarzyszącą nam energię w działanie. Podejmuję się stworzenia ruchu obywatelskiego, który umożliwi nam działanie – powiedział w Gdyni były kandydat PO na prezydenta Rafał Trzaskowski.

W swoim wystąpieniu polityk podziękował za oddane na niego głosy i poinformował o swoich planach na najbliższą przyszłość. – Naszym wspólnym zadaniem jest to, by kontynuować budowę nowej „Solidarności”, podtrzymać w nas determinację, wiarę i tę niebywałą energię – tłumaczył.

REKLAMA

Prezydent Warszawy podkreślił, że aż 10 mln Polaków zagłosowało na „Polskę otwartą, tolerancyjną, w której nie dzieli się ludzi na równych i równiejszych”.

Trzaskowski w trakcie spotkania zachęcał swoich zwolenników do działania. – Partie nie wystarczą. Zapisujcie się masowo. Chodźmy razem, stwórzmy ruch obywatelski, który stworzy podstawy, by bronić społeczeństwa obywatelskiego. Pod koniec lipca powiem wam o szczegółach. W sierpniu, w 40. rocznicę „Solidarności”, spotkamy się w Gdańsku – mówił.

– 5 września spotkamy się, aby zbudować ruch, który umożliwi nam użyć naszej energii. Równolegle będziemy działać, aby przebudować naszą partię. Zrobimy to razem, dumnie patrząc w przyszłość – zapowiedział były kandydat na prezydenta i dodał: – Trzeba pokazać, że my naprawdę potrafimy, naprawdę chcemy odbudować wspólnotę. Będziemy działać, składając obywatelskie ustawy, zbierając pod nimi podpisy.

REKLAMA