Od tego miesiąca pracownicy popularnej sieci supermarketów cieszą się podwyżką minimalnej płacy w wysokości 3100 złotych brutto. Jak się okazuje, za zachodnią granicą stawka ta wynosi niemal trzy razy więcej.

Na początku marca przedstawiciele sieci Lidl dokonali istotnych zmian w warunkach wynagrodzeń pracowników, dzięki czemu na ,,dzień dobry” można otrzymać od 3100 do 3800 złotych brutto. Po roku wynagrodzenie może wzrosnąć do granic 3250-4050zł brutto, natomiast po dwóch latach do 3450-4350zł brutto.

Stawki wynagrodzeń są uzależnione od lokalizacji danego sklepu, jak również kraju. Porównując stawki z niemieckimi sklepami, to i tak wyglądają one marnie. Za naszą zachodnią granicą pracownicy Lidla, w przeliczeniu na złotówki mogą zarobić 8600 złotych brutto na początku pracy. Ostatnio właściciele sieci supermarketów podnieśli tam stawkę godzinową do kwoty 12,5 euro brutto, co w miesiącu daje kwotę 2000 euro.

Co więcej, w Niemczech na taką stawkę może liczyć każdy nowy pracownik, niezależnie od poziomu wykształcenia czy dotychczasowego stażu w tej branży. Z tego powodu podstawową, wyżej wymienioną stawkę otrzymują wszyscy zatrudnieni na umowę.

Mimo to, w Polsce Lidl w dalszym ciągu jest najlepszym pracodawcą w sektorze handlowym. Wyprzedza między innymi Biedronkę czy Lidl, a ponadto oferuje bogaty pakiet socjalny, zawierający chociażby dofinansowania na aktywności sportowe czy leczenie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę