Sufit pociągu zarwał się na pasażerów PKP Intercity
Fot. JoachimKohlerBremen Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

W ostatni wtorek w Katowicach Straż Ochrony Kolei zatrzymała dwóch 14-latków, którzy planowali zmienić relację pociągu. Zajmowali się tym od kilku miesięcy. Ich zachowanie nie miało wpływu na bezpieczeństwo, ale wprowadzało podróżnych w błąd.

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach zatrzymali nastolatków, którzy używali klucza „kwadrat” do dostania się do szafki elektronicznego systemu informacji pasażerskiej. Wpływali dzięki temu na informacje dotyczące pociągu relacji Hel – Przemyśl Główny.

– Jak się później okazało 14-latkowie chcieli zmienić relację pociągu, robili to dla zabawy od ponad trzech miesięcy. W wyniku podjętych czynności w ich plecaku zabezpieczono aż skradzionych tablic relacyjnych z różnych pociągów dalekobieżnych – czytamy w komunikacie Straży Ochrony Kolei.

Inspektor Dariusz Duda z zespołu prasowego Straży Ochrony Kolei w rozmowie z TVN24 wyjawił, że zachowanie 14-latków nie miało wpływu na bezpieczeństwo pasażerów. Powodowało jednak wprowadzanie ich w błąd. Straty związane z kradzieżą tablic, nie przekroczyły 500 złotych.

Nastolatkowie zostali przekazani do Komisariatu VI Policji w Katowicach, natomiast odzyskane tablice trafiły do przewoźnika PKP Intercity. Mundurowi będą teraz ustalać czy doszło do wymierzalnych strat pasażerów, na skutek podmienienia tablic.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę