Prof. Jan Żaryn, dyrektor Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego, wypowiadał się w piątek w Radiu Gdańsk na temat II tury wyborów prezydenckich. Były senator PiS stwierdził, że Rafał Trzaskowski podczas kampanii wyborczej „może chcieć być za przejęciem miasta przez Niemcy”.

Żaryn zarzucił kandydatowi Koalicji Obywatelskiej, że nie kieruje się w swojej działalności polską racją stanu.

– Uważam, że pan Rafał Trzaskowski jest przedstawicielem takiego środowiska polityczno-europejskiego, które nie za bardzo zainteresowane jest reprezentowaniem interesu własnej wspólnoty narodowej. Reprezentują interesy różnych lobby oraz środowisk światopoglądowych – mówił.

Żaryn, który w latach 2006–2009 był dyrektorem Biura Edukacji Publicznej IPN, oskarżył Trzaskowskiego o to, że „nie uważa systemu demokratycznego jako płaszczyzny, w której ma dominować uczciwa komunikacja wewnętrzna z własnym narodem”.

– Jest gotów powiedzieć w Poznaniu, że będzie zwolennikiem LGBT, na Podkarpaciu obozu narodowego, a w Gdańsku może chcieć być za przejęciem miasta przez Niemcy. W zależności gdzie się znajdzie, jest w stanie powiedzieć wszystko. Nie ma to żadnego znaczenia merytorycznego – oświadczył Żaryn.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę