Jeszcze niedawno, w listopadzie ubiegłego roku, Ryszard Petru, który był wtedy szefem Nowoczesnej, deklarował we własnym i swojego ugrupowania imieniu poparcie dla Rafała Trzaskowskiego z PO w wyborach na prezydenta Warszawy.

W ramach porozumienia zawartego między PO i Nowoczesną partie te wskazały jako wspólnego kandydata na prezydenta właśnie Rafała Trzaskowskiego, a na wiceprezydenta polityka Nowoczesnej Pawła Rabieja.

Teraz Petru zmienił zdanie i zapowiedział, że w pierwszej turze wyborów samorządowych odda swój głos najprawdopodobniej na byłego prezydenta Warszawy Jacka Wojciechowicza.

– Jeżeli chodzi o wybory prezydenta Warszawy, to rozważam poparcie Jacka Wojciechowicza, żeby pokazać, że są kandydaci, którzy mają pragmatyczne, rozsądne podejście – oświadczył w czwartek w Radiu Zet Petru, który po odejściu z Nowoczesnej pełni funkcję szefa koła poselskiego Liberalno-Społeczni.

W środę kandydaturę Jacka Wojciechowicza wsparła również znana piosenkarka Krystyna Prońko. To już czwarty przypadek wśród samorządowców PO, po Lechu Jaworskim, Izabeli Chmielewskiej i Aleksandrze Sheybal-Rostek, gdy pada oficjalna deklaracja o nieudzieleniu poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu.

– Jest najlepszym kandydatem, ma najlepsze kompetencje – oświadczyła Prońko, rekomendując Wojciechowicza.

Piosenkarka już wcześniej poinformowała PO, że nie zamierza startować z listy Koalicji Obywatelskiej w wyborach w Warszawie. Prońko być może będzie jedną z liderek na liście komitetu Wojciechowicza o nazwie Akcja Warszawa.

Krystyna Prońko nie jest jedyną znaną artystką, która wspiera Jacka Wojciechowicza. 31 sierpnia o jego poparcie zaapelował do warszawiaków Zbigniew Hołdys, podkreślając na Twitterze, że „nie babrze się w nieczystościach, mówi konkretem, nie pluje, zna Warszawę jak żaden z pozostałych, jednym słowem warto kontrolować co wie, co mówi, bo to ułatwi wam decyzję także co do innych”.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!