Kukiz o Kołodziejczaku: Jeśli ma czyste intencje i chce coś zrobić, to, żeby się dostać do Sejmu, musi do kogoś dołączyć
fot. X / Silar
Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

Kilka dni temu byliśmy świadkami prawdziwej politycznej sensacji. Lider AgroUnii zadeklarował, że on i jego ludzie będą startować z list Koalicji Obywatelskiej. Do tej pory Michał Kołodziejczak – nazywany często „nowym Lepperem” – odcinał się od wszelkich ugrupowań politycznych, a jednocześnie chętnie spotykał się z politykami różnych opcji. Dołączenie szefa AgroUnii do KO rozwścieczyło szczególnie Prawo i Sprawiedliwość. Co zaskakujące, z tej strony sceny politycznej padł także życzliwy głos! O Kołodziejczaku wypowiedział się Paweł Kukiz.

Lider AgroUnii Michał Kołodziejczak pozostaje od kilku dni głównym bohaterem polskiej debaty publicznej. Falę dyskusji zapoczątkowało ogłoszenie jego startu z list Koalicji Obywatelskiej. Mało kto spodziewał się, że do niedawna „antysystemowa” AgroUnia sprzymierzy się z formacją ze starego establishmentu. Wcześniej krążyły plotki, że kandydaci AgroUnii mieli wystartować z list Trzeciej Drogi, ale nie zgodził się na to Szymon Hołownia z koalicyjnej Polski 2050.

Ogłoszenie startu z list KO przysporzyło Kołodziejczakowi sympatii wyborców tego ugrupowanie, ale i krytycznych głosów z innych formacji. W Internecie zaczęły się pojawiać stare nagrania, na których polityk krytykuje dotychczasowe rządy – zarówno PiS-u, jak i PO, z której list startuje.

Paweł Kukiz w sojuszu z PiS-em, a Michał Kołodziejczak na listach KO. Obaj nie szczędzili sobie ciepłych słów

Największa krytyka na lidera AgroUnii nadciągnęła jednak ze strony Prawa i Sprawiedliwości, dla którego Kołodziejczak stał się wrogiem numer jeden. Nie ma jednak monolitu – Paweł Kukiz, lider partii Kukiz’15, nie wypowiada się pod adresem Kołodziejczaka w złych słowach.

„Jeśli ma czyste intencje i chce coś zrobić, to, żeby się dostać do Sejmu, musi do kogoś dołączyć. Nie ma w Polsce możliwości indywidualnego startu do Sejmu” – stwierdził Kukiz w wywiadzie dla „Super Expressu. Z tej wypowiedzi wywiązała się swoista korespondencja pomiędzy politykami.

Na słowa Kukiza zareagował Kołodziejczak. „Oszukało go PSL, a teraz PiS. Jak już się wszystko przewali, usiądę z nim na poważną rozmowę. Pozdrawiam cię Pawle, często o Tobie myślę i ufam, że już nikomu nie dasz się nigdy wykorzystać” – napisał lider AgroUnii pod adresem Pawła Kukiza.

Po tej wypowiedzi atmosferę pochlebstw stonował nieco lider Kukiz’15. „Dlaczego tylko ‘TROCHĘ’ usprawiedliwiam Kołodziejczaka? Bo nie wiem, czy ma absolutnie czyste intencje i czy priorytetem dla niego jest Polski Rolnik, czy jego własna kariera polityczna” – stwierdził w mediach społecznościowych były piosenkarz.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę