trik

Ziemniaki uwielbia praktycznie każdy, ale już samo ich obieranie nie należy do najprzyjemniejszych czynności podczas przygotowywania obiadu. Czasem zdarza się, że obieraczka skaleczy nam palce. Od teraz może stać się to dużo łatwiejsze! Jest pewien sposób, który pomoże Ci szybko pozbyć się skórki z ziemniaków. Wypróbuj ten zaskakujący trik!

Obieranie ziemniaków nie musi być takie frustrujące, bo jest sposób, który sprawi, że skórka z ziemniaków odejdzie samodzielnie. To trik, o którym na na pewno jeszcze nie słyszałeś.

Chyba nikt nie lubi siekać cebuli, czosnku lub obierać ziemniaków, dlatego często szukamy sposobów ułatwiających te czynności. Okazało się, że można zrobić to bez użycia obieraczki!

 Trik, który pomoże Ci szybko obrać ziemniaki

trik

Co zrobić, żeby szybko obrać ziemniaki? To prostsze, niż Ci się wydaje.

Umyj dokładnie ziemniaki, a następnie weź ostry nóź. Delikatnie natnij każdego ziemniaka robiąc dookoła nich cienkie linie. Po tym  włóż do garnka, zalej wodą i gotuj je, aż będą miękkie. Gdy już się ugotują to odcedź gorącą wodę, a następnie przełóż do miski i zalej zimną wodą.

Pozostaw gotowanie ziemniaki na chwilę w lodowej kąpieli. Po ostygnięciu zacznij obierać je rękoma. Żadne dodatkowe narzędzia nie są potrzebne ponieważ skórka będzie odchodzić samodzielnie. Ten sposób bardzo ułatwia gotowanie.

Jeśli szukasz pomysłów na ziemniaczki, to koniecznie wypróbuj pieczone i chrupiące ziemniaki z piekarnika. Smakują rewelacyjnie!

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę