Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało na gorącym uczynku ordynatora w jednym ze szpitali w Wielkopolsce oraz sześć osób, które miały wręczać mu łapówki. Lekarz miał brać łapówki za wpis na oddział albo przedłużenie pobytu w szpitalu.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski potwierdził, że zatrzymań dokonali agenci poznańskiej delegatury Biura na podstawie własnych ustaleń. – Według śledczych z CBA wszystko wskazuje na to, że łapówki rozpoczynały się już od 500 zł, a w niektórych przypadkach sięgały 3 tys. – powiedział Brodowski.

Zaapelował do osób, które wręczały łapówki zatrzymanemu ordynatorowi, by zgłaszały ten fakt w CBA lub organom ścigania, co pozwoli uniknąć im odpowiedzialności karnej za korupcję. Przypomniał, że jeśli dobrowolne zgłoszenie będzie dotyczyło spraw nieznanych organom ścigania i zostaną ujawnione wszystkie okoliczności takiego przestępstwa, zgodnie z Kodeksem karnym ujawniający nie poniesie odpowiedzialności za takie przestępstwo.

Zatrzymani trafili do wielkopolskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu, gdzie mieli usłyszeć zarzuty.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę