Zwłoki 66-latki odnaleziono pod posadzką budynku w Klenicach. Zabójcą ma być syn
fot. Twitter | @Policja_KSP

Policjanci CBŚP zatrzymali Jana N., który miał namawiać inną osobę do pomocy przy zakupie broni palnej i amunicji, które miał wykorzystać do zabicia funkcjonariusza. W przeszłości mężczyzna miał już spore problemy z prawem.

Policjanci z Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji i z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, że życie jednego z funkcjonariuszy może być realnie zagrożone.

Ustalono, że Jan N. zamierzał kupić broń i amunicję, po czym zabić jednego z policjantów. Był on dobrze znany służbom, bowiem w przeszłości był karany za naruszenie czynności narządu ciała, groźby i znęcanie się nad członkami rodziny.

Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu przez świętami Bożego Narodzenia Jan N. został zatrzymany, po czym skierowany do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Usłyszał tam zarzut nakłaniania innej osoby do pomocy przy zakupie broni palnej, która miała służyć do pozbawienia życia policjanta.

Decyzją Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku zastosowano wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na czas 3 miesięcy. O jego dalszych losach zadecydują odpowiednie służby.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę