REKLAMA

REKLAMA

Gliwicka prokuratura wydała nakaz zatrzymania sześciu funkcjonariuszy policji z drogówki w Żorach, a zarzuty, jakie usłyszeli, to przyjmowanie korzyści majątkowych. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych.

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Gliwicach we wtorek funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych zatrzymali sześciu policjantów. Sprawa dotyczy śledztwa prowadzonego przez prokuraturę, które dotyczy przyjmowania łapówek za zachowania stanowiące naruszenie przepisów prawa.

REKLAMA

Zatrzymani policjanci mieli pobierać pieniądze od obywateli w zamian za ignorowanie wykroczeń drogowych lub jazdę pod wpływem alkoholu. Najwięcej incydentów miało miejsce na drodze krajowej nr 81 tzw. wiślance i drogach dojazdowych do autostrady A1.

Zatrzymanym funkcjonariuszom postawiono zarzut przyjmowania „łapówek”, za co grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Śledczy informują, że jest to sprawa rozwojowa. Osoby, które posiadają jakieś istotne informacje w tej sprawie, zgłaszali się do wydziału w Gliwicach, natomiast kierowcy, którzy skorzystali z takich „przywilejów” dzięki temu mogą uniknąć kary.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA