mucha
fot. Pixabay

Muchy w domu potrafią być bardzo natrętne. Wyraziste zapachy różnych pokarmów i śmieci mocno je przyciągają. Zdradzamy trik na odstraszanie insektów przy pomocy kilku groszy i torebki plastikowej.

Skuteczny patent na odstraszenie much

Ciepłe zimy sprawiły, że owady rozmnażają się na potęgę. Dotyczy to nie tylko much, ale także komarów. Te osobniki często wyprowadzają nas z równowagi – bzyczą, przechadzają się przed nosem i siadają na jedzeniu. Ponadto trudno je zwalczyć. Gdy uchylimy okna, to różne aromaty kuszą je na tyle, że w każdym miejscu trzeba przyczepić lepy. Przy prawdziwej pladze much, ich wymiana także może być uciążliwa.

Z tego powodu warto zastosować inne metody prewencyjne. Na muchy, a także komary i mrówki dobrze zadziała ocet, pieprz cayenne i cynamon. Produkty te są tanie, a ich woń mocno odstrasza te denerwujące owady. Warto także sięgnąć po woreczek foliowy. Jak go użyć?

Ekstra patent na muchy

Trik ten wymyślono już dawno temu w Stanach Zjednoczonych i do dziś cieszy się tam dużą popularnością. Okazuje się, że na insekty działają zniechęcająco skryte w plastikowej torbie z wodą monety. Powieś taką torbę w kluczowym miejscu, np. obok okna lub kosza na śmieci. W jaki sposób to działa? Promienie słoneczne odbijające się od zatopionych w płynie monet rozpraszają światło (są jak pryzmat). To wprowadza muchy w błąd i je odstrasza. Owady są wrażliwe na zaburzenia wizualne.

Działają na nie także moskitiery, które można pozawieszać na oknach, są one jednak dosyć kosztowne, zwłaszcza jeśli masz sporo okien. Muchy nie przepadają także za niektórymi zapachami np. cytrynowym czy lawendowym. Gdy tylko je poczują, natychmiast uciekają w inne miejsce. Jeśli chcesz je wypędzić z domu, skrop wybranym olejkiem miejsca, w których przesiadują owady lub wlej odrobinę olejku do odświeżacza powietrza, a potem go rozpyl. Muchy uciekną, gdzie pieprz rośnie!

Czytaj też: Do czego służy trzecia komora w pralce? Wiele osób wciąż o tym nie wie


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!