Fot. Facebook.com/pisorgpl

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wybrany został Człowiekiem Roku 2020. Wyróżnienie to zostało przyznane wicepremierowi do spraw bezpieczeństwa w rządzie Mateusza Morawieckiego przez kluby „Gazety Polskiej”. Rok wcześniej laureatem został arcybiskup Marek Jędraszewski.

W uzasadnieniu decyzji stwierdzono, że lider partii rządzącej całym swoim życiem zasłużył się Polsce. „Życiorys i dokonania prezesa Jarosława Kaczyńskiego są wszystkim znane – zawsze aktywny, zawsze na pierwszej linii walki o Polskę”, podkreślili przedstawiciele klubów „GP”.

– To jest wyjątkowa nagroda, przyznawana przez środowisko ludzi, którzy nie patrzą na przyszłe profity. Klubowicze to patrioci, którzy identyfikują się z dobrem Polski i dlatego ten wybór jest niezwykle ważny – powiedział „Gazecie Polskiej Codziennie” prezes klubów „GP” Ryszard Kapuściński. Zapewnił przy tym, że wybór laureata jest „oddolny, na który nikt z zewnątrz nie ma wpływu”.

– Jestem przekonany, że wybieramy ludzi, którzy przechodzą później do historii – oświadczył, komentując uhonorowanie Kaczyńskiego.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę