Zawsze trzymam imbir w aucie. Ratuje mnie w kryzysowej sytuacji

imbir w samochodzie
fot. screen Youtube / simple & fast

Jazda autem w czasie deszczu może być dla wielu kierowców sporym wyzwaniem. Widoczność na drodze pogarsza się, ale na szczęście da się coś z tym zrobić. Co więcej, jeden z youtubowych patentów na jazdę samochodem podczas ulewy polega na posmarowaniu szyby pojazdu… kłączem imbiru.

REKLAMA

Twórca kanału Sprytne Triki na YouTube zamieszcza ciekawe filmiki, w których pokazuje jak ułatwić sobie życie. Problem ze słabą widocznością przez szybę, spowodowaną deszczem, też można rozwiązać z łatwy sposób.

Inicjator wideo radzi, aby w takiej irytującej sytuacji pomóc sobie imbirem. Trik polega na pomazaniu nim frontowej szyby w aucie. Ekspert zawsze trzyma imbir w składziku samochodu. Gdy zaistnieje konieczność, chwyta za niego, przeciąga i starannie smaruje nim szklaną zewnętrzną powierzchnię.

Jakie zalety ma powyższy patent?

Przede wszystkim zmniejsza zagrożenie na drodze. Jeśli trakcie prowadzenia pojazdu nagle mocno lunie, a twoje wycieraczki częściowo odmówią posłuszeństwa, to jazda samochodem z pewnością będzie dużo gorsza. I na włosku wisi twoje bezpieczeństwo. Na szczęście możesz zawczasu potraktować przednią szybę imbirem i ewentualnie uniknąć przykrej sytuacji. Kluczowa jest precyzja.

REKLAMA

Imbir utworzy na szybie tak zwany efekt lotosu. W wyniku tego procesu ciecz zaczyna energicznie z niej ściekać i nie ma żadnych zacieków. Tak osłonięta szklana powierzchnia w samochodzie może prędzej odholowywać wodę i zabrudzenia.

Znawca na kanale Sprytne Triki dodaje, że metoda z użyciem imbiru zdecydowanie polepszy widoczność przez szybę w trakcie prowadzenia auta, gdy równocześnie mocno pada. Z imbirem twoja podróż przebiegnie bez uszczerbku.

Czytaj też: Ten korzeń wygładza zmarszczki papierowe jak żelazko. Znikają szast-prast

REKLAMA

Podziel się: