REKLAMA

Zrzutka na żony Wąsika i Kamińskiego. Zebrano małą kwotę
fot. YouTube | TV Republika

Politycy i zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości nazywają Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego mianem „więźniów politycznych”. W trosce o rodziny, który pozostały po nich na wolności, działacze PiS zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla żon Wąsika i Kamińskiego. Zrzutka „wisi” w Internecie już od kilku dni i organizatorzy z pewnością nie spodziewali się, jak jednoznaczny będzie jej odbiór w społeczeństwie. Sprawdziliśmy, ile udało się zebrać.

REKLAMA

W Polsce trwa chaos w związku ze skazaniem i aresztowaniem Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika – byłych (ich zwolennicy uważają, że wciąż czynnych) posłów Prawa i Sprawiedliwości. Politycy PiS zostali skazani na więzienie w związku z przekroczeniem uprawnień, którego – w ocenie sądu – dopuścili się w czasie pracy dla Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W Zjednoczonej Prawicy wyrok, kara więzienia jak i odebranie mandatu posłom jest nieuznawane.

Tuż po aresztowaniu polityków w mediach zaczęły pojawiać się ich żony – Romualda Wąsik oraz Barbara Kamińska. Obie rozpaczają, w związku z tym, co spotkało ich życiowych partnerów. Roma Wąsik zwróciła się ostatnio do Polaków z apelem, prosząc ich o jedną rzecz.

REKLAMA

W Internecie uruchomiono zrzutkę na rodziny Wąsika i Kamińskiego. Zbiórka nie odniosła spektakularnego sukcesu

Przyjaciele rodzin Wąsika i Kamińskiego postanowili wesprzeć ich żony finansowo. W Internecie pojawiła się zbiórka pieniędzy na portalu „zrzutka.pl” z intencją przekazanie zebranych środków żonom odsiadujących wyrok posłów PiS.

Zbiórkę „zareklamował” w Radiu Zet Przemysław Czarnek, który na antenie powiedział:

REKLAMA

„Rozpoczynamy dziś zbiórkę środków finansowych na rodziny pana Kamińskiego i pana Wąsika. To nasi przyjaciele. Mają rodziny, dzieci w wieku szkolnym. Dzieci dziś płaczą, żony się modlą na różańcach.”

Organizator zbiórki zdradził w jej opisie, że dochody posłów wynosiły ok. 16 tys. złotych miesięcznie, w związku z tym celem zrzutki jest kwota 32 tys. zł miesięcznie – po 16 tys. dla każdej z żon. „Wesprzyjmy rodziny panów Wąsika i Kamińskiego. Ich rodziny modlą się” – napisano w opisie zrzutki.

Zbiórka została założona kilka dni temu i nie widać tam dużego ruchu – czego organizatorzy z pewnością nie spodziewali się, zważając na medialność całej sprawy. Do tej pory (13.01.24, 18:06) udało się zebrać 2428 zł, na które złożyło się 288 wspierających.

REKLAMA