REKLAMA

Żona Macieja Wąsika Apeluje do Polaków
fot. YouTube | TV Republika

Maciej Wąsik wraz z Mariuszem Kamińskim trafili we wtorek, 9 stycznia, do aresztu. Politycy zostali 20 grudnia skazani na 2 lata więzienia w związku z tzw. aferą gruntową. W naszym kraju to bezprecedensowa sytuacja, bo jeszcze niedawno Wąsik i Kamiński byli czynnymi posłami. Ich sprawą żyje obecnie cała Polska. W związku zatrzymaniem męża, żona Macieja Wąsika wystosowała apel do Polaków. Poprosiła tylko jedno.

REKLAMA

We wtorek, 9 stycznia, doszło do głośnego aresztowania Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego. Aby tego dokonać, policjanci weszli do Pałacu Prezydenckiego, gdzie przebywali wówczas politycy Prawa i Sprawiedliwości. Sprawa odbiła się echem nie tylko w polskich, ale także światowych mediach.

Tego samego dnia na portalu wPolityce.pl ukazała się krótka rozmowa z Romualdą (Romą) Wąsik – żoną Macieja Wąsika. Kobieta stwierdziła, że nie może skontaktować się z mężem i poprosiła Polaków o jedno.

REKLAMA

„To nie pierwsze ciosy, które spadają na nas z Maćkiem, ale muszę przyznać, że to dla mnie szok. Nie ma go, bo go wzięli. Nie mogę się z nim skontaktować” – stwierdziła w rozmowie z portalem „wPolityce” Roma Wąsik.

Żona Macieja Wąsika komentuje aresztowanie męża. W apelu do Polaków prosi o jedną rzecz

„Ja was tylko proszę o jedno, nie zapomnijcie o nich! Bo ta opresyjna władza właśnie na to liczy, że będą dwa, maksymalnie trzy dni wzmożenia i to przyschnie” – podkreśliła żona Wąsika. „Nie możemy na to pozwolić, nie możemy ich zostawić” – zaapelowała.

REKLAMA

W czwartek ma się odbyć manifestacja przed Sejmem „w obronie” Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Romualda Wąsik dodała, że liczy na wysoką frekwencję.

Romualda Wąsik w przeszłości była radną PiS w Radzie Dzielnicy Praga-Południe. Później rozpoczęła pracę w Głównym Inspektoriacie Sanitarnym. W 2021 r. Wirtualna Polska podała, że w ciągu zaledwie kilkunastu miesięcy Wąsik miała awansować na dyrektora centrali GIS. Jak przypomina Onet – w przeszłości Maciej Wąsik podkreślał, że jego żona posiada pełne kwalifikacje do pracy w GIS. Wymienił m.in. skończone studia na Wydziale Chemii UW oraz Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN oraz doktorat PAN.

REKLAMA