Zbliża się zima stulecia jakiej nie było od lat! Eksperci mówią o rekordowych temperaturach

REKLAMA

– Za kilka tygodni doświadczymy rekordowo niskich temperatur. Nad Polskę nadciąga zima stulecia, która przyniesie zamiecie śnieżne i -30 stopni Celsjusza – informują pogodowi eksperci z firmy Exacta Weather.

Według synoptyków aktywność Słońca jest aktualnie nieco mniejsza, nie ma już zjawiska El Nino, które polegało na utrzymywaniu bardzo wysokiej temperatury. Te dwa zjawiska zapowiadają, że nadciąga do nas najmroźniejsza i najbardziej śnieżna zima jakiej nie było od lat.

REKLAMA

Prognozy pogody nie zawsze się sprawdzają lecz zdania na temat nadchodzącej zimy są podzielone. Pewna grupa synoptyków zajmujących się badaniem klimatu na Ziemi sugeruje, że załamanie wieloletniego trendu w stronę ocieplenia klimatu może skutkować nawet małą epoką lodowcową. Specjaliści mówią, iż powinniśmy przygotować się na najostrzejszą zimę od lat, która ma się utrzymywać do kwietnia 2018 roku.

Meteorolodzy z Exacta Weather podkreślają, że temperatury północnej części Atlantyku są znacznie niskie, co może doprowadzić do nieuniknionego wychłodzenia całej Europy. Gdyby Europa zatopiła się w „małej epoce lodowcowej” koniecznością byłaby zmiana cyrkulacji Prądu Zatokowego, gdzie aktualnie panują wyjątkowo ciepłe prądy.

Jednak jeśli ciepła woda zaprzestanie okrążać nasz kontynent, będzie to zwiastować długotrwałe ochłodzenie, ale także kłopoty. W znacznej części Europy prognozowane są obfite opady śniegu i ponadprzeciętnie niskie temperatury już od początku grudnia. W Irlandii śnieg może zawitać już w październiku. Jak ta prognoza sprawdzi się to w rzeczywistości? Tego dowiemy się już za dwa lub trzy miesiące..

REKLAMA

Udostępnij: