Na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Czerniak doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 52-letni instruktor nauki jazdy. Samochód, którym prowadziła 44-letnia kursantka, zderzył się z pojazdem ciężarowym. Kobieta jest w ciężkim stanie.

Wypadek miał miejsce około godziny 13:00 w miejscowości Czerniak (województwo kujawsko-pomorskie). Według wstępnych ustaleń, jeden z pojazdów przemieszczających się po drodze krajowej nr 15 zatrzymał się przy skręcie w lewo, aby ustąpić innych samochodom. Za nim na drodze znajdował się TIR, którego kierowca zdążył zahamować, ale bezpośrednio za nim znajdował się kolejny samochód ciężarowy, którego kierujący nie miał już tyle szczęścia.

Aspirant Tomasz Bartecki z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie powiedział, że kierowca jechał zbyt szybko i nie zachował bezpiecznej odległości. Nie chcąc zderzyć się z drugim z TIR-ów, wykonał manewr ostrego skrętu w lewo, doprowadzając do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka autem nauki jazdy. 52-letni instruktor nie miał szans i zginął na miejscu, zaś 44-letnia kursantka trafiła do szpitala. Znajduje się w ciężkim stanie.

Od kierowcy TIR-a, który spowodował wypadek, została pobrana krew w celu badania na obecność substancji psychoaktywnych. Wiadomo jednak, że w chwili zderzenia był trzeźwy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę