Zdjęłam tę część w zlewie i przeżyłam szok
fot. ShareInfo

Zdjęłam tę część w zlewie i przeżyłam szok. Już nigdy nie zapomnę o czyszczeniu tego miejsca. Sprawdź, czy też o tym zapominasz. 

Zlew w łazience powinien zawsze być czysty, ponieważ używamy go codziennie po kilka razy w ciągu dnia. Kiedy bierzemy się za jego sprzątanie, najczęściej większość z nas skupia się na kranie i głównym odpływie. Okazuje się, że najwięcej brudu znajduje się w zupełnie innym miejscu i często o tym zapominamy. Mowa o rozetce otworu przelewowego. Czy wiedziałeś i zdejmowałeś to w swoim zlewie przed czyszczeniem?

Zdjęłam tę część w zlewie i przeżyłam szok. Musisz o tym wiedzieć

Ściągnięcie rozetki otworu przelewowego i zauważenie, że tam gromadzi się ogrom brudu, może być dość zaskakujące dla wielu osób. Ten zapomniany otwór przelewowy to miejsce, w którym zbierają się resztki mydła i innych zanieczyszczeń podczas korzystania z zlewu. Otwór przelewowy w zlewie służy do odprowadzania nadmiaru wody w przypadku przypadkowego przelania zbyt dużej ilości wody.

Bardzo ważne jest regularne utrzymanie tego obszaru w czystości, aby uniknąć nie tylko problemów higienicznych, ale także potencjalnych problemów z funkcjonowaniem instalacji wodno-kanalizacyjnej. Jeśli po wyczyszczeniu zlewu odczuwasz nadal nieprzyjemną woń, może to oznaczać, że zapomniałeś o otworze przelewowym. Rozetkę bardzo łatwo zdjąć – wystarczy podważyć ją np. starą szczoteczką do zębów, którą jednocześnie możemy dokładnie wyczyścić to miejsce.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!